• Kategorie
  • Automatyczna dolewka AqutoAqua Smart ATO Nano HOB

Inteligentna dolewka automatyczna z pompą. Posiada podwójny czujnik optyczny i szereg zabezpieczeń reagujących w przypadku błędów. Smart ATO Nano nigdy nie przeleje zbiornika, nawet w przypadku zabrudzenia "oka", dzięki systemowi QST. Smart ATO DUO to całkowicie bezpieczne urządzenie, abyś mógł spać spokojnie.

396.79
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Cena przesyłki 0
Kurier Firmowy Sklepu 0
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.5 kg

Do czego może służyć Smart ATO Nano?
- dolewka wody z zbiornika rezerwowego do głównego lub sump'a
- automatyczne napełnienie zbiorników

Nie martw się więcej, że znów dolewka zatnie się i przepełni Twój zbiornik. Od teraz będzie nad tym czuwać ten sprytny gadżet. Po prostu zamontuj czujnik optyczny na dowolnym akwarium / sumpie / zbiorniku / wiadrze / dzbanku, a woda napełni go do poziomu oka. Do instalacji nie są wymagane żadne narzędzia. Dodatkowo, nie ma zawodnego zaworu pływakowego (WC), który mógłby ulec awarii.

Czujnik optyczny i sposób montażu:
To o wiele lepsze rozwiązanie niż zwykły pływak! Ale to nie wszystko. Sensor z zestawu AutoAqua ma podwójne "oko" dzięki czemu ma podwójną kontrolę nad sytuacją. Sensor instalowany jest szybko i łatwo, przy użyciu mocnego magnesu. Dlatego, możesz oko zainstalować w dowolnym miejscu. Maksymalna grubość szkła 12,7mm

Zabezpieczenie przed samoczynnym (grawitacyjnym) przelewaniem się wody:
Dotychczas musiałeś skracać wężyk wylotowy wody tak, aby był powyżej poziomu lustra wody z dolewki. Dlaczego? Bo woda wówczas spływa sama - grawitacyjnie.
W Smart ATO Nano wyeliminowano ten problem dzięki końcówce układu. Nie pozwala ona na kapanie / przelewanie się grawitacyjne wody. Przepuści ona wodę tylko w czasie pompowania przez pompę z zestawu. 

Ta końcówka ma jednak pewne ograniczenia. Może "wytrzymać" maksymalne ciśnienie 60cm wody w wężyku. Czyli nie może być umieszczona niżej niż 60cm od krawędzi szkła. Spokojnie.. nikt nie ma tak wysokich SUMP'ów. W akwarium też mamy wodę blisko krawędzi szkła, a nie 60cm niżej. Także końcóweczka będzie idealnym rozwiązaniem dla 99.9999% przypadków.

Prefiltr:
To rzadko spotykany element w dolewkach. Zastosowanie jest oczywiste - chroni pompę i cały układ przed przedostaniem się nieczystości. 

Komfortowa budowa dolewki:
Komfortowa, bo kaskadowa - to spore udogodnienie. Mniej kabli, mniej montażu, szybki montaż, łatwy demontaż itp. "Serce i mózg" urządzenia znajdują się w obudowie wieszanej na krawędź szkła jak typowy filtr kaskadowy.
Dodatkowo nadmiar kabla pomiędzy okiem a komputerem możesz schować w obudowie kaskadowej. im mniej kabli, tym estetyczniej.

Program bezpieczeństwa QST (Quick Security Technology):
Inteligentna dolewka nie pozwoli przelać zbiornika, nawet w przypadku awarii systemu. Dlaczego? Jeżeli pierwsze napełnienie zbiornika trwało 10 sekund to żadne kolejne nie może przekroczyć 60 sekund. Czyli, dopuszcza maksymalnie 6 x więcej niż za pierwszym razem. W ten sposób wykluczamy możliwość przelania akwarium w przypadku awarii czujnika lub jego zabrudzenia, wykluczono błąd komputera oraz zabezpiecza pompę przed pracą na sucho w przypadku opróżnienia rezerwy.

Pozostałe zabezpieczenia: Przy pomocy sygnałów kolorowego światła LED komputer poinformuje Cię o wszelkich możliwych problemach. Np: źle podłączona pompa, błędne sprzeczne odczyty oka - możliwe zabrudzenia oka, brak napełnienia od 72h i inne przypadki zależne i nie zależne od Smart ATO Nano.

Co jest w zestawie?
- czujnik "oko" 
- pompa zawieszana na krawędź szkła
- zasilacz 
- oryginalne opakowanie
- wężyk 200cm
- prefiltr
- końcówka wylot wody "anty grawitacyjny"

Dane techniczne:
- wydajność: 30l/h
- słup zasysania: 200cm
- maksymalna grubość szkła dla czujnika: 12,7mm
- maksymalna grubość szkła dla dolewki: 10mm
- maksymalny słup wody dla końcówki: 60cm

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty