• Kategorie
  • Termo / higrostat z programatorem sekundowym Repti-Zoo EZ Thermo-Hygro-Timer Control

EZ Thermo-Hygro-Timer to kompletne urządzenie regulujące temperaturę (termostat), z możliwością ustawienia histerezy oraz różną temperaturą na porę dnia i nocy i wilgotność (higrostat) Dodatkowo, wyposażony w programator czasowy. Timer posiada możliwość zaprogramowania 4 przedziałów czasowych. Urządzenie jest proste w obsłudze, a mimo to spełnia wysokie wymagania środowiskowe zwierząt.

360.21
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Kurier Firmowy Sklepu 0
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.8 kg

Po co mi to urządzenie?
Dla Twojej wygody i bezpieczeństwa Twojego pupila. Wystarczy, że raz zaprogramujesz jakie warunki mają być wewnątrz terrarium, a urządzenie będzie dbać o to aby temperatura, wilgotność i pora dnia były odpowiednie. Samo będzie załączać np. lampy na dzień albo zraszacz czy fogger oraz będzie stale mierzyć i kontrolować temperaturę i wilgotność. 

Dwa guziki... i wszytko działa:
Termostat Higrostat EZ posiada funkcję szybkiego zaprogramowania ustawień. Wystarczy, że wybierzesz opcje "tropical" lub "desert", a urządzenie zaprogramuje odpowiednią temperaturę i wilgotność na porę dnia i osobną na noc oraz wyreguluje długość dnia wraz z oświetleniem. Wybierz tylko jakiego masz zwierzaka - "desert" dla pustynnych "tropical" dla tropikalnych.

Programowanie "na piechotę":
Oczywiście możesz sam ustawić wszystkie dane. A w tym:

- temperatura z dokładnością do 1st.C osobno na dzień i inna na noc
- histereza, czyli dopuszczalna różnica temperatur do 15st.C (tak jak w naturze. Przecież, temperatura nie jest stała przez cały dzień!)
- wilgotność w zakresie od 10% do 90%
- długość dnia i nocy
- alarm informujący o zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperaturze czy wilgotności.
- ustaw dokładny czas aktualnej pory dnia. Do jednej sekundy
- timer sekundowy. Możesz zaprogramować 4 czasy działania jakiegoś urządzenia np. zraszacza. Z dokładnością do jednej sekundy.

Wszystkie powyższe ustawienia są łatwe do wprowadzenia. Każda funkcja ma osobny przycisk. Dlatego, każdy da radę zaprogramować i wybrać odpowiednie ustawienia dla siebie. 

Wyświetlacz i podświetlenie:
Przede wszystkim warto wspomnieć, że wyświetlacz LCD posiada jasne podświetlenie. Ułatwia to odczyt danych. Jeżeli jednak podświetlenie denerwuje Cie w nocy, możesz je po prostu wyłączyć. 

Wszystkie dane, które zaprogramowane zostały są wyświetlane. Duży ekran pomieści je wszystkie. Podobnie wyświetli program "desert" i "tropical", aby wiadomo było jakie mają ustawienia. Oprócz ustawień ekran stale pokazuje obecną temperaturę i wilgotność.

Sonda temperatury i wilgotności :
Sonda, która bez przerwy zbiera informacje, umieszczona jest na przewodzie o długości 150cm. Kabel ma możliwość odpięcia, aby ułatwić wymianę czy instalację urządzenia. Wystarczy, że umieścisz przewód z sondą w odpowiednim miejscu, a EZ Thermo-Hygro będzie mógł regulować temperaturę i wilgotność. 

Wtyczki:
EZ Termostat/ hygrostat / timer posiada wszystkie wtyczki EU, czyli pasujące do standardowych gniazdek używanych obecnie w m.in Polsce.

Pamięć:
Spokojnie. Gdy zabraknie prądu urządzenie zapamięta zaprogramowane dane i cały czas będzie odmierzać każdą godzinę, minutę i sekundę. Dzięki temu, nie pogubi się w przypadku braku prądu.


Jeszcze raz.. dla szybkiego wyjaśnienia: 

- termostat: różne temperatury na dzień i na noc. Temperatura w ciągu np: dnia może się wahać (histereza) oddając naturalny klimat. 
- wilgotność: min 10% max 90% zaprogramuj swoje minimum i maksimum.
- dzień i noc: ustal długość dnia i nocy, albo skorzystaj z funkcji "desert" lub "tropical"
- funkcja "desert" i "tropical" szybko zaprogramujesz i skorzystasz z wprowadzonych danych dla zwierząt pustynnych lub tropikalnych
- programator sekundowy: skorzystaj z timera. Podłącz np: zraszacz, fogger lub inne urządzenie. Ustaw 1,2,3 lub 4 czasy (zakresy) działania z dokładnością do jednej sekundy.


Dane techniczne:
- maksymalne obciążenie: 600W
- zakres działania termostatu: 0 - 50st.C
- zakres pomiaru temperatury: -20 - 50st.C
- zakres histerezy: 1 - 15 st.C
- zakres pomiaru i działania wilgotności: 10% do 90%
- zakres histerezy (różnicy) wilgotności: 5% do 30%
- dokładność czasowa: do 1 sek.
- zakres czasowy: 24h

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty