Każdy posiadacz zwierzęcia chce zadbać o nie w taki sposób, by było mu jak najlepiej. Chcąc więc zapewnić swojemu gryzoniowi szczęśliwe życie warto wyposażyć klatkę o kilka dodatkowych elementów. Mogą one zapewnić dobrą zabawę lub wygodne picie oraz jedzenie. Co powinno się więc włożyć do klatki?

 

Miska i poidełko dla gryzonia

Odpowiednie naczynie na jedzenie powinno być ciężkie, tak by zawartość nie była narażona na ciągłe przewracanie. Idealnym pomysłem będzie miska ceramiczna, która dzięki swojej wadze pozostanie cały czas w tym samym miejscu klatki. Można wcześniej spróbować zaobserwować, gdzie najczęściej zwierze lubi jeść i tam umiejscowić miskę. Gryzoń powinien mieć także stały dostęp do wody, co można łatwo i tanio umożliwić, wieszając poidełko. Większość modeli jest tak skonstruowana, że zapobiega kapaniu oraz wysychaniu wody. 

 

Domek dla gryzonia

Gryzoń tak jak człowiek również potrzebuje chwili tylko dla siebie. Pamiętając o tym warto wyposażyć klatkę w odpowiedniej wielkości domek. Zazwyczaj do jego produkcji wykorzystywane jest prawdziwe drewno, więc każdy królik czy chomik będzie zadowolony z tego, że opiekun buduje mu naturalne środowisko do życia. Warto też rozpatrzyć się w inne akcesoria takie jak tunele z siana lub trawy, które zachęcają gryzonie swoim ciekawym zapachem i wyglądem.

 

Gryzak dla królika i nie tylko

Jak sama nazwa wskazuje gryzonie lubią… gryźć. Warto więc klatkę zaopatrzyć w specjalnie gryzaki. Są one najczęściej stworzone z drewna, więc są w pełni bezpieczne. Dodatkowo dzięki ich ciągłej dostępności zwierze w każdej chwili może wyczyścić swoje zęby, co pozwala na utrzymanie zdrowia. Ich ulokowanie nie sprawia problemów, ponieważ niektóre wymagają jedynie zawieszenia, a drugie po prostu umieszczenia wewnątrz klatki.