Na świecie istnieje ponad 300 ras królików!

Tak! Nasi ''zajęczy'' przyjaciele zasiedlili już całą Ziemię z wyjątkiem Antarktydy. Rasy królików różnią się wagą, wymiarami, rodzajem futra, a nawet przyzwyczajeniami! Wysoka różnorodność gatunkowa stanowi wynik działalności średniowiecznych mnichów, którzy zajmowali się hodowlą z przeznaczeniem do polowań. Czy wiesz, że proces udomawiania tych zwierzaków rozpoczął się dopiero niecałe 200 lat temu?

 

Króliki mogą spać z otwartymi oczami!

Króliki należą do grupy wysoce czujnych zwierzątek, dlatego widok stale otwartych powiek pupila nie powinien nas martwić. Szczególnie, że pora snu przypada dla nich zwykle w ciągu dnia, a noc przepełnia często chęć zabawy.

 

Króliki potrafią skakać niemal na wysokość metra!

Czy wiesz, że pewien duński królik Mimreslunds Tösen podskoczył na wysokość 99,5 cm i zapisał się w historii zwierzęcych osiągnięć? Całe wydarzenie miało miejsce w 1997 roku i zostało odnotowane w księdze rekordów. Czy Twój mały przyjaciel także posiada takie umiejętności?

 

Zęby królików rosną całe życie!

Kiedy 28 króliczych ząbków zaczyna rosnąć, nigdy nie może już przestać! Z tego właśnie powodu zauważamy tak dużą tendencję do podgryzania wszystkiego, co znajdzie się w zasięgu pyszczka pupila. W celu uniknięcia przerostu uzębienia, warto zapewnić maluchowi gryzak zapewniający ich naturalne ścieranie oraz czyszczenie.

 

Pole widzenia królików wynosi 360 stopni!

Przepis na przetrwanie? Umiejscowienie oczu królika po bokach głowy w miejscach, które zapewniają połączenie widoku z lewej oraz prawej strony pola widzenia, pomaga królikom zauważyć drapieżnika niezależnie od okoliczności. Nic się nie ukryje!