Karma sucha

W zależności od gatunku, każdy z nich ma konkretne potrzeby. Papugi preferują mieszanki złożone ze zbóż, nasion oraz kwasów tłuszczowych, które dostarczają im wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Karma dla kanarków zaś stanowi mniej wymagające źródło energii. Nie jest zróżnicowana pod względem zawartości w taki sam sposób, jak ta dla papug.

Kolby

Stanowią ulubioną przekąskę naszych ptasich przyjaciół. Nie tylko wzbogacają dietę o kolejne witaminy, ale są również doskonałym źródłem zabaw. Dzięki nim ptaków nie opuszczają instynkty łowne, gdyż mogą samodzielnie zdobywać swój pokarm. Wydobywanie ziaren chroni je przed nudą.

Kolby, podobnie jak karmę, również dobiera się na podstawie gatunku. W zależności od preferencji czy składników nie brak tych przekąsek przeznaczonych dla papug, kanarków, a także innych ptaków egzotycznych.

Przysmaki i witaminy

Nasz pupil zasługuje na wszystko, co najlepsze, aby prawidłowo dorastać, więc warto zaopatrzyć się w witaminy, które korzystnie wpłyną nie tylko na dobre samopoczucie, ale także stan upierzenia piór. Wystarczy dodać odpowiednią ilość produktu do zwykłego pokarmu.

Szczęściu może wystarczyć krótka chwila.

Jako hobbyści, z całą pewnością zgadzamy się, że pupile są tego warte!