Kanarki to ptaki, które jak sama nazwa wskazuje pochodzą najczęściej z Wysp Kanaryjskich. Są one małych rozmiarów, więc ich układ trawienny jednocześnie też jest krótki. W związku z tym spore znaczenie ma to, by przy zakupie karmy wybierać jak najlepsze jej rodzaje. W co powinno być bogate pożywienie, by jak najlepiej odżywiało kanarka?

 

Ziarna i nasiona dla kanarka

Karma dla kanarków najczęściej składa się z ziarna i nasion. I jest to idealnie połączenie jeśli chodzi o to co temu ptaszkowi smakuje i co jest mu potrzebne do utrzymania odpowiedniego zdrowia. Często więc w składzie można odnaleźć proso, siemię lniane, pszenicę czy rzepak. Gotowe karmy warto wybierać z głową i zawsze czytać etykietę. Pozwoli to zadbać o właściwie odżywienie kanarka. Trzeba mieć też na uwadze, że jest to mały ptak, więc nie warto przesadzać z ilością podawanego jedzenia.

 

Karmy wzbogacone o dodatkowe składniki

Niektórzy producenci stawiają też na karmy, które posiadają w składzie owoce lub warzywa dla wzbogacenia smaku. Warto też zwrócić uwagę, że zwierzęta domowe często są skazane na to pożywienie, które jest im podawane. Dlatego konieczne jest urozmaicenie diety o elementy, które służą za najlepsze przysmaki. Wie o tym firma Nestor, oferująca karmę, w której skład wchodzą marchew, jabłko i papryka.

 

Popularne od dawna też są kolby, które są łatwe w umieszczeniu ich w klatce. Każdy ptak, pożywiając się kolbą może czuć się jak w swoich naturalnych warunkach. Także kanarki docenią więc możliwość samodzielnego wydziobywania ulubionych ziaren. Dodatkowo często do nich dodawane są takie smakołyki jak biszkopty lub miód, które wzbogacają smak i dzięki temu zachęcają ptasiego podopiecznego do jedzenia. Oczywiście w dalszym ciągu najważniejsze jest, by kolba zawierała wszystkie niezbędne składniki, więc zazwyczaj jest bogata we wspomniane ziarna i nasiona.