Każde zwierzę tak samo, jak człowiek potrzebuje zróżnicowanej diety. Oczywiście dotyczy to również gryzoni. Różnorodne dodatki do diety powinny spełniać swoją funkcję nie tylko w zakresie wartości odżywczych. Mają one na celu wręcz rozpieszczać albo nawet dostarczać zabawy małym podopiecznym. Jakie przysmaki będą najlepsze?

 

Trawa dla gryzoni

Wiele z gryzoni doceni możliwość skubania trawy. Pierwszą jej zaletą jest posiadanie witamin, które wspierają rozwój zwierząt. Dodatkowo wpływa ona pozytywnie na przemianę materii. Trawa znajdująca się w układzie trawiennym oczyszcza go z resztek. Może więc ona zapobiegać wszelkiego rodzaju zatruciom. Dbanie o tę roślinę jest bardzo proste, ponieważ polega głównie na regularnym podlewaniu.

 

Chipsy z warzyw

Każdy gryzoń lubi… gryźć. Warto więc dać temu okazję i włączyć do diety warzywne chipsy np. ze słodkiego buraka lub marchewki. Będzie to przekąska, która zajmie na dłuższą chwilę nawet królika. Chrupiący pokarm pozwoli oczyścić okolice zębów z pozostających resztek. Dodatkowo każde z warzyw posiada oczywiście sporą liczbę witamin jak np. B i C w przypadku buraka. Wybierając taki produkt można być pewnym, że podaje się swojemu pupilowi wysokiej jakości jednoskładnikową żywność.

 

Zioła wspierające trawienie

Ciekawym dodatkiem do codziennej diety będą również zioła. Producenci odpowiednio dopasowują skład tak, by był on idealny zależnie od gatunku. Najczęściej jednak tego rodzaju pożywienie wspiera odpowiednią pracę jelit. Oczywiście w składzie pojawiają się najlepsze smaczki dla gryzoni jak np. topinambur. Mieszanka ziół jest także świetnym wyborem, ponieważ każdy kąsek ma inny kształt, więc praktycznie niemożliwe, by znudził się zwierzęciu.