Króliki wbrew pozorom należą do wymagających stworzonek. Poza podstawowymi elementami wyposażenia, takimi jak poidełko, karmnik czy miska, musimy zapewnić im odpowiednią ilość ruchu. W innym wypadku, zwierzaki te często popadają w marazm i zniechęcają się do codziennych aktywności. W jaki sposób zapewnić im właściwe warunki do szczęśliwego rozwoju?

 

Smycz dla królika

Aktywności nigdy za wiele! Mimo, że spacer w ulicznym tłoku, ze względu na króliczą naturę, nie stanowi najlepszego wyboru dla zajęczych przyjaciół, to przechadzka po domowym ogródku już zdecydowanie tak!

Domek dla królika

Po dawce ruchu każdemu z nas należy się odpoczynek! Domek dla królika stanowi miejsce, w którym malec będzie mógł się schować, zasnąć i zrelaksować się z daleka od niepokojących bodźców.

Most dla królika

Most dla królika urozmaici nie tylko codzienne funkcjonowanie w klatce, ale bez przeszkód może wzbogacić także przestrzeń poza nią. Eksploracji nigdy za wiele!

 

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie zabawki dla królika?

  • Materiał wykonania – warto zdecydować się na zabawki wykonane z materiałów, które nie uszkadzają uzębienia i sprzyjają naturalnemu ścieraniu zębów królika
  • Bezpieczeństwo – zwracajmy uwagę na obecność ostrych elementów i miejsc, w których nasz pupil mógłby się zaklinować
  • Rozmiar – Zbyt mała zabawka stwarza ryzyko połknięcia niewielkich elementów, a zbyt wielka uniemożliwia jej właściwe użytkowanie